З нагоди 500-річчя Реформації вперше в Україні пройшов  концертний тур унікального польського гурту, відомого як у Польщі так і за її межами, Cithara Sanctorum з  м.Познань. Гурт виконував псалми та духовні гімни на автентичних інструментах( лютня,ребек, флейта ,бубни,бубон, та інші) та у сценічних костюмах ХІV-XV ст. У концертній програмі, тривалістю в одну годину прозвучали християнські духовні гімни та псалми саме часів Реформації. Розпочинався виступ з відомого гімну «Велика нам Твердиня Бог», автором слів якого,являється Мартін Лютер – ініціатор руху Реформації . Також прозвучало чимало чудових духовних гімнів Юрая Трановського- лютеранського пастора, перекладача та композитора, одного з найбільш яскравих представників духовної барокової протестантської і католицької поезії , якого зазвичай називають слов’янським Лютером. Назва гурту Cithara Sanctorum запозичена саме з назви збірки духовних гімнів Юрая Транавського «Cithara Sanctorum» («Цитра святих») 1636 року .

Розпочався тур гурту 30 вересня з незабутнього виступу у Станіславові (м.Івано-Франківськ). Концерт проходив у Музеї мистецтв Прикарпаття, який знаходиться в бароковій будівлі колишнього Колегіального фарного  костелу XVII-XVIII ст. Глядачі ,так само як і самі виконавці, були зачаровані неймовірним акустичним звучанням стародавніх духовних творів у залі костелу.  Серед глядачів зібрались представники церков міста, музичних навчальних закладів , польської меншини Прикарпаття та просто поціновувачів  мистецтва середньовіччя . Після завершення концерту,глядачі не відпускали гурт своїми неспинними оплесками, за що гурт виконав ще декілька  давніх євангельських творів раннього середньовіччя.

 

 

Після Станіслава гурт виступив в невеличкому містечку Дунаївці, що на Хмельниччині. Організтором концерту була помісна Євангелічно-Реформатська Церква Святої Трійці. Концерт відбувався в місцевому будинку культури, на який прийшло більше 300 слухачів.

Наступним містом святкового турне був Миколаїв.

Своє турне гурт Cithara Sanctorum завершим в м.Рівне, де виступив в приміщенні Євангелічно-Реформатської церкви. Концерт був організований Рівненською Біблійною Церквою та Реформатською Євангеличною Церквою “Божий Завіт”. Виступ гурту пройшов у теплій та дружній атмосфері. Між виконаннями музичних творів пресвітер Реформатської Церкви міста Познань (та водночас учасник гурту) Анджей Полачек робив пояснення контексту і значення творів, які виконувались. На концерті ми отримали не лише музичне, але духовне та навчальне задоволення. Після концерту була можливість спілкування з учасниками гурту.

В загальній кількості, виступ гурту прослухало більше 800 чоловік. Це був дуже корисний і цікавий час як для слухачів, так і для самих виконавців. Soli Deo Gloria – Дякуємо Господу за все