Місійний союз євангелічних громад України (МСЄГУ) це обєднання євангелічних громад, що належать до єдиної, святої, християнської та апостольської Церкви, яку заснував Господь наш Ісус Христос і затвердив усім народам до настання Царства Божого  через своїх учнів – Апостолів.

Він призваний зберігати та розповсюджувати Його Послання – Євангеліє – на славу Бога Отця, Сина і Духа Святого.

МСЄГУ визнає і вважає Святе Писання Старого і Нового Заповітів як єдине джерело і непохитну норму всього церковного вчення і діяння. Він керується Апостольським, Нікейським та Афанасіївським Символами давньої церкви.

МСЄГУ перебуває в традиції Євангелічно-Лютеранської Церкви в Російській Імперії та Євангелічної Церкви Аугсбургського та Хельветського визнання в Австро-Угорської імперії

 МСЄГУ — це союз громад, який об’єднує зареєстровані та не зареєстровані євангелічні громади України, які добровільно приймають Статут МСЄГУ,  на принципах добровільності та духовної дисципліни.

 МСЄГУ — це добровільний союз громад, який має за завдання допомогти громадам- членам розвинути свою духовну діяльність, зокрема місію, євангелізацію, дияконію, розвиток церковної освіти та інше і спільно представляти громади, як на місцевому, так і на націоналльному та міжнародних рівнях. Кожна громада, що входить в Союз зберігає свою незалежність, керується своїм власним Статутом та може бути членом іншого обєднання.

 МСЄГУ здійснює свою духовну і адміністративну діяльність відповідно до ЗУ Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з цим Статутом.

МЕТА ТА ЗАВДАННЯ СОЮЗУ:

 1.Розвиток всіх видів діяльності повязаних з місією та євангелізацією на території України та за її межами.

2.Організація лекцій, конференцій, семінарів, симпозіумів та інших освітніх заходів на базі громад чи навчальних закладах.

3. Допомога в організації і розвитку локальних дияконічних проектів.

4. Організація спільних християнських таборів та міжцерковних конференцій і зустрічей.

5. Розвиток екуменічних відносин з іншими Церквами та організаціями на території України та за її межами. Допомога в налагодженню діалогу і спільному служінню громадам-членам на місцях.

6.Представництво громад-членів перед державними органами і органами самоврядування.

На середину 2017-ого року до МСЄГУ належить 15 громад лютеранської і реформатської традиції. Місійний Союз відкритий для членства в ньому класичних протестантських громад, що вже позиціонують себе такими або симпатизують ідеям магістерської Реформації.