1-3 липня в євангелічно-лютеранській громаді Св.Мартіна (Київ) пройшлов семінар “Дияконія створює конвівальність”. Конвівальність від латинського “convīvium”, об’єднана форма con ( «разом») + vīvō ( «жити»).

Основним лектором семінару стала пані Янка Адамєова (InterDiac, Чехія). Семінар є першим із запланованих заходів 2017-2018 років, він покликаний допомогти в особистісному і професійному розвитку учасників. Підтримати розвиток молодої громади через вирішення соціальних, культурних та економічних проблем на основі співробітництва. Розробити стратегії і практики для участі в процесах довгострокової взаємодії з переселенцями, ізольованими людьми, робочої зміни на місцевому рівні і на більш широких рівнях.

Отримати корисні навички і поділитися досвідом приїхали також друзі з інших церков Місійного Союзу Євангелічних Громад України – о.Олександр Павлюк (євангелічно-реформатська церква м.Дунаївці) і Глєбова Тетяна (євангелічно-лютеранська громада Св.Вознесіння, м.Харків). Вже в цьому році заплановано долучати до навчання інші громади МСЄГУ.

Досвідом служіння поділилися також Олексій Травників («Сімейне Жіття.Україна») і Олексій Кучапін («Служіння реабілітації», Макарів). Брати мають багаторічний, безцінний досвід соціального служіння, лютеранська громада радіє можливості співпраці з ними.

Завдяки партнерським стосункам з міжнародною академією Interdiac і підтримці Martin-Luther-Bund церква Св.Мартіна тепер задіяна в нових формах соціального служіння. В новому офісі заплановані регулярні соціальні заходи для потребуючих киян і вимушених переселенців. Soli Deo Gloria!