Виник навесні 2016 року на базі Реформатської Євангельської Церкви «Святої Трійці»   м.Івано-Франківська після служіння у міському дитячому притулку,де тимчасово проживають діти з неблагополучних сімей. Основною метою створення  такого центру- надати всесторонню підтримку дітям, підліткам з вулиць міста,які позбавленні батьківської турботи та уваги і навчити їх знаходити втіху у вірі в Господа та пізнанні Слова Божого, а не в небезпечних спокусах навколишнього світу (наркотики, алкоголь, кримінальні злочини,  дошлюбні відносини та таке інше).

Центр розпочав свою роботу з одного дня на тиждень у навчальному році. Заняття мають наступний розклад:

-16:00-16:30-повноцінний обід разом за одним столом;

-16:30-17:45-виконання шкільного домашнього завдання з метою навчання дітей алгоритму самостійного виконання домашньої роботи та прививання бажання вчитися й пізнавати навколишній світ;додаткові індивідуальні роз’яснювальні заняття з дисциплін,які  викликають найбільше труднощів у дитини.

-17:45-18:00-Біблійний урок-розповідь;

-18:00-19:00- Майстер-клас по рукоділлю чи образотворчому мистецтву /сучасні настільні ігри для розвитку логіки,уваги та абстракції у діток/ заняття спортом.

На канікулах виконання домашніх робіт замінюються на пізнавальні уроки про країни світу ,ігри, квести,вікторини.

Паралельно літом 2016 були започатковані щонедільні уроки по вивченню Катехізису на 9:30 ранку перед Богослужінням з наступним розкладом:

-9:30-10:00-сніданок;

-10:00-10:30-урок по Катехізису;

-10:30-12:00-Богослужіння.

Не дивлячись на ранню годину у неділю і те, що половина дітей добирається до Церкви з інших далеких районів,діти охоче самостійно приходять на заняття у неділю та приймають участь у подальшому Богослужінні.

Велика подяка та слава Богу за це!

На протязі літніх канікул діти також мають можливість відвідати дитячі християнські табори у Рівному «Цегла» ( минулого року від нашого ДДЦ було відправлено 11 дітей, цього року-21 дитина), та наметовий табір у Карпатах.

Впродовж року організовуються спортивні ігри,перегляд художніх та документальних фільмів на актуальні для підлітків теми з подальшим їх обговоренням – як профілактика наркоманії, алкоголізму,  проституції та т.п. ,пікніки на природі, цікаві екскурсій (н-д: в пожежну частину,в зоопарк,у м.Львів), концерти-виступи на Пасху,до Дня Подяки Богу, на Різдво,в яких залучені діти і запрошуються їх близькі.

З вересня 2016 р. постійна кількість дітей у ДДЦ збільшилась до 20 через запрошення нашими постійними відвідувачами своїх друзів,сусідів та однокласників. Більше стало дітей підліткового віку, тому додався  ще один день на тиждень , коли працює ДДЦ і піднімаються актуальні теми для дискусій (дружба,соц.мережі, любов,образи,слова,якими ми спілкуємось,зовнішня краса і т.д).У лютому 2017 року підлітки з ДДЦ старше 15,взяли участь у Всеукраїнській Християнській конференції на Київщині по питаннях дошлюбних відносин.

Започаткувалась хороша традиція відвідування дітьми зі смаколиками та підбадьорюючими подарунками-сюрпризами тих діток , хто у лікарні чи по хворобі вдома, що вчить їх турботі та прояві любові один до одного.

Були організовані та впроваджені заходи з ціленаправленої  допомоги  при гострій необхідності дітям з малозабезпечених сімей, а саме:

– купівля медпрепаратів для лікування ;оплата за консультації лікаря та проходження курсу лікування;

– купівля необхідного одягу та взуття ;

– купівля шкільних підручників та підручників для підготовки та здачі ДПА,ЗНО .

Навесні 2017,а саме першого травня ДДЦ відсвяткував свій 1 рік існування! Проведено аналіз діяльності:

Досягнення:

–  Діти продовжують брати участь не тільки в заходах Денного Центру, а й в усіх міроприємствах нашої Церкви, а саме – Недільне Богослужіння, Недільна школа та вивчення Дитячого Катехізису, та щочетверга відвідують групу по Вивчення Святого Письма.

–  Діти вчаться дружити ,підтримувати один одного,турботі та любові.

–  Кількість дітей дедалі збільшується (на 01.05. 2017 їх вже 33)

– Діти сприймають ДДЦ «Назарет» як родину,як рідний дім,де їм завжди щиро раді і готові допомогти .Вони стали ще відкритіше і довіряють служителям , прислухаються до порад навіть щодо прийняття доленосних важливих рішень.

Своє відношення до Центру діти записали у листівках  де вони зазначають, що ««Назарет»- це друга школа, мій дім,моя підтримка, моя родина,маленька країна,де немає зла та крадіжок, це віра в Бога…» та в яких вони дякують всім, завдяки кому Центр існує та особливо Богу.

Труднощі:

– Як наслідок збільшення кількості дітей Центру- не вистачає площ приміщення для повноцінного функціонування ( кабінетів,їдальні та кухні);

– не вистачає кваліфікованих спеціалістів –педагогів для занять з дітьми за такими дисциплінами як хімія,фізика;

– виникла гостра необхідність у наявності власного транспортного засобу, оскільки оренда вимагає великих затрат і унеможливлює здійснення виїздів,екскурсій та прийняття участі у таборах поза межами Центру.

Абсолютно всі діти мають різноманітні важкі обставини вдома( в когось немає  тата взагалі,в когось він в АТО,в когось мама алкозалежна, в когось немає ні тата ні мами-живуть з бабусею,в когось  мама далеко за кордоном і роками не приїжджає і т.п.) Всі вони потребують-любові,уваги,підтримки, мудрого слова,відчуття потрібності. ДДЦ для них став сім’єю. Вони зростають на наших очах і ми бачимо ті зміни,які Бог робить в них у відносинах до інших і до самих себе,у спілкуванні та поведінці.  Ми вдячні Богу,що можемо послужити таким дітям і свідчити їм про Бога і прославити  цим Його ім’я. Надіємось на подальше благословення Боже, щоб мати можливість існування та розвитку ДДЦ «Назарет».

Будемо щиро вдячні за молитовну та будь-яку матеріальну підтримку проекту ДДЦ «Назарет».