Вершиною богослужбового життя Церкви є Божественна Літургія (з грецької літургія – «спільне діло») – служіння Бога людям і людей Богові. На Божественній Літургії (або Службі Божій) Бог Отець уводить нас у повноту Свого життя, даруючи нам Свого Сина. Син же дарує нам Себе Самого на поживу в трапезі Слова й трапезі Тіла й Крові, щоб ми стали з Ним «співтілесні та співкровні». Церква, приймаючи цей дар Христовий у Святому Дусі, відповідає Йому приношенням себе самої, щоб Він жив і діяв у ній як у своїм Тілі. Отак Христос, Глава Церкви, разом із Церквою, яка є Його Тілом, приносить Отцеві у Святому Дусі хвалу й благодарення за здійснене спасіння.

Для допомоги пасторам в кращій підготовці літургії, було створено ресурс “Духовна спадщина Реформації. Служебник реформатської церкви”. На сторінках даного ресурсу ви знайдете велику кількість статей по літургіці, богослужбових форм, молитв, префацій, і т.д.

Ресурс “Служебник реформатської церкви” передбачає декілька цілей:

  • Допомога кожному служителю в підготовці літургії. На ресурсі є величезна кількість літургійних молитов, текстів Писання, читань, літургійних форм, псалмів, і т.д. Зібравши все багатство реформатської літургії в межах одного ресурсу, сподіваємось, це буде вагомою допомогою для кожного служителя у підготовці літургії
  • Популяризації реформатського богослів’я і підходу до літургії
  • Максимальне об’єднання всіх матеріалів про реформатську літургію в одному місці.

Матеріали на даному ресурсі будуть постійно поновлюватись. Тому, рекомендуємо Вам додати посилання на сайт до вибраного, і використовувати його матеріал при підготовці до богослужінь.

Сподіваємось, що даний ресурс стане для Вас “настольною книгою” по підготовці літургії для кожного служителя. Ваші загальні богослужіння будуть більш багатими. Нехай через служіння Церкви буде прославлений Триєдиний Бог, Отець, Син і Святий Дух.

Перейти на сайт “Служебник Реформатської церкви”