50 років тому було розпочато відомий на увесь християнський світ Тиждень Молитов за Єдність Християн.

Півстоліття – це, без сумніву, важлива дата, яка несе в собі мудрість, накопичену роками. Цю гарну екуменічну традицію підтримуємо і в Україні, виявляючи бажання спільно молитись за єдність християнства.

Служителі МСЄГУ в різних містах взяли участь в екуменічних молитвах за Єдність християн

21 січня 2018 року відбулась міжконфесійна молитва за єдність християн. Представником МСЄГУ на даному молебні були пастор Євангелічно-Реформатської Церкви Святої Трійці, м.Дунаївці Олександр Павлюк та пастор Євангелічно-Лютеранської церкви Святого Мартіна, м.Київ Ігор Шемигон. Місце проведення – м. Київ, храм та монастир св. Василія Великого УГКЦ. Очолив молитву, блаженніший Святослав Шевчук, глава УГКЦ. Проповідь Слова Божого проголосив апостольський нунцій в Україні архієпископ РКЦ Клаудіо Ґуджеротті. Учасниками молитви були єпископи, священники та монахи УГКЦ, православні та римо-католицькі священники а також представник Вірменської Апостольської Церкви. Храм був заповнений парафіянами з різних християнських церков. Після спільної молитви спілкування продовжилось у неформальній обстановці.
22 січня 2018 року в Харкові у рамках Тижня молитви за єдність християн, відбулася екуменічна молитва у храмі святого великомученика і цілителя Пантелеймона Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Під час міжконфесійного молебню спільно молилися: єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан (Бутинський) УПЦ КП, архієпископ Харківський і Полтавський Ігор (Ісіченко) УАПЦ, єпископ Харківський Василь (Тучапець) УГКЦ, о. Григорій (Семенков) РКЦ, о.Тер Мкртич (Григорян) ВАЦ,о.Павло( Шварц) Лютеранська церква та духовенство храму.


25 січня 2018 відбулась молитва за єдність християн у Римо-Католицька Парафія свв. Ап. Петра і Павла, м.Рівне. Учасниками молитві від МСЄГУ були пастор Рівенської Біблійної церкви Олександр Олександрович Орлов-Кощавка, та пастор Євангеличної Реформатської Церкви «Божий завіт», м.Рівне, Сергій Терентьєв.

Єдність можлива лише у Христі. Тоді, коли ми слухняні Йому і виконуємо Його заповіді, а Він, проявивши любов до нас кличе нас аби ми любили ближніх…

Єдність це не однаковість. Єдність це концентрація на головному, на Христі. Чому? бо Він любить нас і кличе до любові.

Єдність стає можливою тоді, коли ми готові просити пробачення і прощати, тобто наслідувати Бога.

Єдність стає можливою тоді, коли ми смиренні і вважаємо ближнього більшим за себе, як і вчив Христос, випереджуємо один одного в добрих справах.

Єдність стає можливою тоді, коли ми поважаємо чужу традицію.

Єдність стає можливою коли покладаємось на Нього, віруємо у Нього і чинимо як Він.

Будьмо єдині аби увірував світ. (Сергій Терентьєв)


25 січня 2018 року   в храмі РКЦ с. Лошківці що на Дунаєвеччині,  в день навернення ап. Павла, відбулася молитва за єдність християн. В спільному богослужінні прийняли участь священнослужителі та віруючі Римо та Греко-Католицької Церкви, Євангелічно-Реформатської Церкви, Української Православної Церкви КП, Євангельських Християн-Баптистів та месіанських євреїв. Це був чудовий час християнської спільності.